Ana Sayfa | İletişim
Haberler

10/06/2019
Amerikan Siding Dış Cephe Kaplama fiyatlarımız ve Mantolama fiyatlarımız haber içeriğimizdedir.01/10/2019
Değerli Müşterilerimiz, dış cephe tadilatlarınızda size bir telefon kadar yakınız. arayın 0232 - 253 90 31, 0533 - 280 47 35 gelip ücretsiz olarak binanızın keşfini çıkartalım, size en uygun teklifi sunalım.01/10/2019
Limontepe olimpiyat köyünde 51. Blok Gül apartmanının cephe kaplaması yapılmış ve yepyeni bir görünüme kavuşmuştur. Diğer bloklarda yaşanan ısı kayıpları, boya dökülmeleri bu blok için tarih olmuştur.01/10/2019
Şirinyer tantanlarda köşe başında bulunan Edibe Hanım Apartmanının Cephesi de artık American Siding'in kalıcı güzelliğini taşımaktadır. Yine Şirinyer Metro İstasyonu karşısındaki Damla Apartmanı, aynı sokak içindeki Yavuz Apartmanı ve Şirinyer Pazaryeri Karakolu yanındaki Apartmanda artık American Siding Yalı Baskı Sistemlerinin kalıcı güzelliğini taşımaktadır.01/10/2019
SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK İLE SICAK VE SOĞUK GİBİ YALITIM SORUNLARINIZA KESİN ÇÖZÜM.01/10/2019
EN AKILLI YATIRIM, YALITIMDIR. BİNALARINIZA YAPACAĞINIZ YALITIM, SİZE YILLARCA KAZANÇ OLARAK GERİ DÖNECEKTİR.HY-TECH SOLUTIONS

 Bortek Termal Boya  firması 2004 yılından bu yana Ankara merkezli olarak faaliyet göstermektedir. Bünyesinde HY-TECH THERMAL SOLUTINS ve AD FIRE markalı ürünleri barındırmaktadır. Boya ve yalıtım sektöründe faaliyet gösteren firmamız üç ana başlık altında faaliyetlerine devam etmektedir.

a) ISI –SES – NEM İZOLASYONU SAĞLAYAN BOYA SİSTEMLERİ
b) ENDÜSTRİYEL ÖZEL KAPLAMALAR VE BOYALAR
c) YANGIN GECİKTİRİCİ SİSTEMLER – BOYALAR – KAPLAMALAR

HY-TECH THERMAL SOLUTIONS : 

Amerikan merkezli olan HY-TECH, NASA teknoloji ortağı olarak Florida eyaletinde faaliyet göstermektedir. NASA ile teknoloji  çalışmaları yapmaktadır ve 2003 yılından beri onaylı teknolojik ortak olarak çalışan bir firmadır. NASA bünyesinde geliştirilen teknolojileri özel sektöre sunma yetkisine sahiptir. Uzay mekiklerinde ısı kalkanı görevi gören MİKROSERAMİK KÜRECİKLERİN üreticisi olan firmanın 12 ülke distribütörü Bortek Termal Boya’dır.
  
AD FIRE :

Amerikan merkezli olan firma CARBOLINE grubunun bir üyesidir. Yaklışk 50 yıldır dünya pazarında yangın geciktirici boyalar, kaplamlar, çimento bazlı ürünler ve yangın durudurucu sistemler konusunda faaliyet göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri pazarında %65 oranında bir paya sahip olan firmanın bölge distribitörü Bortek Termal Boya’dır.

Bortek Termal Boya distribütörlükleri ile beraber Türkiye’de yarı üretici olarak Amerikan lisanslı ürünleri üretmekte olup, Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesinde 3000m2 kapalı alanada faaliyetleini sürdirmektedir

YAPI GRUBU ÜRÜNLERİ

Astarlar

Isı İzolasyon Dış Cephe

Isı İzolasyon İç Cephe

Çatı Yalıtım Gurubu

Elastik Sıvı Seramik DIŞ CEPHE KAPLAMASI
TANIM                    :               Su bazlı akrilik bir kaplamadır. İçerisinde bulunan miksoseramik kürecikler sayesinde ısı izolasyonu, su izolasyonu sağlayabilmektedir. Boyanın reçinesi seramiklerin taşıyıcısı olarak düşünülmelidir. Uygulanan kaplamada seramikler yüzeye yakın yerleşmekte ve yüzey sıvı seramik kaplanmaktadır. Yüzeyin seramik kaplanması su geçirmeme , su itici özelliğide sağlamaktadır. Yapı nefes alma özelliğinede sahiptir. Seramiklerin yansıtma özelliği sayesinde %20den başlayan enerji tasarrufu ile beraber, renk kalıcılığıda sağlanmaktadır. Doğanın zor şartları, film tabakasına etki edemediği için renk solmasına karşı dayanımı çok yüksektir. Amablaj formu çok yoğun olduğundan dolayı ve mikroseramik kürecikler sayesinde kılcal çatlakları kapatma özelliği vardır. Kolay uygulanabilmektdir.Dekoratif bir kaplamadır. Yüksek alkali direnci ile beraber, seramikler ve matrix sisteme göre tasarlanmış modifiye akrilik reçine sayesinde aşınma direnci son derec yüksektir.
 
ÇÖZÜCÜ                :               Su
 
RENKLER               :               Katalog Renkleri
 
AMBALAJ              :               15 Kg
 
DEPOLAMA           :               Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.
 
BOYA HAZIRLAMA:             Boyayı kullanmadan önce mutlaka karıştırmalıyız. Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. Boyamaya uzun süreli ara verildiğinde, tekrar boya işlemine başlamadan önce yeniden karıştırılmalıdır. Seramiklerin yüzeyde yayılımı açısından son derce hassas ve önemli bir konudur.
 
YÜZEY HAZIRLIĞI  :             Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden arındırmalıdır.
 
UYGULAMA ISISI   :             Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.
 
UYGULAMA ŞEKLİ :            Fırça, Rulo veya Aırless tabanca
 
UYGULAMA             :            Astar olarak aqua acril dolgulu önerilmektedir. Bir  kat astar uygulanmasından sonra sonkat uygulanmasına geçilebilir. Su ilave önerilmemektedir.Ancak zorunlu kalındığı hallerde %5-10 arasında  inceltme yapılabilir. Ürüne başka boya ve solvent ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır. Boyanın 5oC derecenin altında uygulanmamasına dikkat edilmelidir. İki kat uygulama önerilmektedir. İlk katın daha ince ve son katın dolgulu olması performansı arttıracaktır. Katlar arasında 8 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir. Katlar arttırıldıkça ısı izolasyonu değer artmaktadır. Uygulama rulo, fırça veya sprey ile yapılabilir.
 
KURUMA SÜRESİ       :       20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1 saat , dokunma kuruması 2 saat , 2 kat uygulama 8 saat ve tam kuruma 24 saat olmalıdır.
 
BOYANABİLEN ALAN :       İki katta, yüzeye bağlı olarak 1kg ile 3 teorik  m2 alan boyanabilmektedir.
  
TEHLİKE UYARILARI          :               Yutulduğunda sağlığa zaralıdır.
 
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.
Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.
Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde uygulamalarda performans farklılıları görülebilir.
Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir
 

Techno Tech - DIŞ CEPHE BOYASI

TANIM : Florida şartnamesine uygun olarak üretilen, su bazlı matrix sistemine göre modifiye olarak seçilmiş özel reçine esaslı, üstün teknolojik, dış cephe boyasıdır. Suya dayanıklılığı yüksektir ve çok yüksek su itici özelliğine sahiptir. Esnekliği yüksektir ve binanın nefes almasına müsaade eder. Nasa teknolojisi ile üretilen mikro seramikler kürecikler sayesinde, atmosfer tarafından yüzeye gelen ışık  ve enerjinin yansımasını sağlar. Yüzeyde kir tutmaması sayesinde rüzgar,ışık ve yağmur ile kendi kendini temizleyebilmektedir. Bu sayede yapının ömrü uzar. Uygulaması son dercece kolaydır. Atmosferik kötü hava koşularına ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Dekorotif çok sayıda rengi yapılabilmektedir.

ÇÖZÜCÜ  : Su

RENKLER  : Katalog Renkleri

AMBALAJ  : 20 Kg - 15lt
 

DEPOLAMA  : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.

BOYA HAZIRLAMA : Boyayı kullanmadan önce mutlaka  karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. Boyamaya uzun süreli ara verildiğinde, tekrar boya işlemine başlamadan önce yeniden karıştırılmalıdır. Seramiklerineyde yayılımı açısından son derce hassas ve önemli bir konudur.

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden, eski boyalardan arındırmalıdır. Çatlaklar doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.

UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +35 arasında olmasına dikkat edilmelidir.

UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca

UYGULAMA : Astar olarak izolan astar önerilmektedir. Bir kat çok ince astar uygulanmasından 1 gün sonra Techo Tech uygulanmasına geçilebilir. Techo Tech uygularkenyüzeyin durumuna göre 1.katta %15-%20 su ile inceltilme yapılması önerilmektedir. 2.kat uygulamasında %5 oranında su ile inceltme yeterli olacaktır. Ürüne başka boya ve solvent ilavesi kesinlikle yapılmamalıdır. Boyanın 5oC derecenin altında ve 35 oC  üzerinde uygulanmamasına dikkat edilmelidir. Katlar arasında 8 saat beklenmesi tavsiye edilmektedir. Enerji yansıtması sayesinde ısı izolasyonu sağlar.

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1 saat , dokunma kuruması 2 saat , 2 kat uygulama 8 saat ve tam kuruma 24 saat olmalıdır.

BOYANABİLEN ALAN : İki katta, yüzeye bağlı olarak 1kg ile 3-4 m2 alan boyanabilmektedir.

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz.Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir.Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora
başvurunuz.Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zaralıdır

 

Web Tasarım: Egebilgi © 2021